close
تبلیغات در اینترنت

تصویر ثابت

ابزار هدایت به بالای صفحه

با محبین دانلود به روز باشید - 3

آخرین ارسال های انجمن

عنوان پاسخ بازدید توسط
11 2396 reza
1 659 khanevadehh
3 1885 khanevadehh
1 1111 khanevadehh
0 416 hosna
0 406 hosna
0 359 hosna
0 327 hosna
0 337 yasamin
0 407 yasamin

انتقاد به مجوز خوانندگی خواننده زن از وزارت ارشاد/ وظیفه واجب و الهیمان را انجام دهیم!!!

دسته بندی: متفرقه,
233 بازدید

حضرت امام صادق (علیه السلام):
زن خواننده یا نوازنده ملعون است و هرکس در آمد او را بخورد ملعون است و مزد او مانند پول سگ حرام است. 
منبع : وسائل الشیعه جلد12صفحه85

اخبار وب:کسب مقام برتر محبین دانلود در مسابقه وبلاگ نویسی بین ارزشی نویسان با عنوان”مسابقه ارزشی نویس ها”

216 بازدید

با سلام

وب محبین دانلود در مسابقه وبلاگ نویسی بین ارزشی نویسان با عنوان”مسابقه ارزشی نویس ها”

جزء سه وبلاگ برتر این مسابقه انتخاب شد.از همه دوستانی که ما رو همراهی کردند تا این وب متوقف نشود ممنونم.

با تشکر

-------------------

مدیریت کل وب محبین دانلود

==* با حضرت عزرائیل آشنا در آمدیم *==

دسته بندی: متفرقه, مذهبی,
313 بازدید

یک روز سید حسن حسینی از بچه‌های گردان رفته بود ته دره‌ای برای ما یخ بیاورد. موقع برگشتن، عراقی‌‌ها پیش پای او را با خمپاره هدف گرفتن، همه سراسیمه از سنگر آمدیم بیرون، خبری از سید نبود، بغض گلوی ما را گرفت بدون شک شهید شده بود. آماده می‌شدیم برویم پائین که حسن بلند شد و لباسهایش را تکاند، پرسیدیم: «حسن چه شد؟»
گفت: «با حضرت عزرائیل آشنا در آمدیم، پسرخاله زن عموی باجناق خواهرزاده نانوای محلمان بود. خیلی شرمنده شد، فکر نمی‌کرد من باشم والا امکان نداشت بگذارد بیایم. هرطور بود مرا نگه میداشت!»

اولین کسی که صوت قرآن را ضبط کرد

دسته بندی: مذهبی,
223 بازدید

به گزارش بجنا:پرسش ها وبسیاری مسائل دیگر در مورد اسلام در جلسات اعضای باشگاه جوانان که در قازان پایتخت تاتارستان و در موزه فرهنگ اسلامی برگزار شد ، بحث و بررسی گردید.
این موزه جزء موزه ی دولتی " کرملین قازان " است. سالن های نمایش آن در طبقه ی همکف مسجد اصلی جمهوری یعنی گل شریف واقع است. این موزه در سال 2006 افتتاح شد. موزه ی اسلامی بازدیدکنندگان را با تاریخ اسلام در پاولژ از آغاز قرن 10 تا به امروز آشنا می کند.
صدای روسیه در ادامه گزارش خود می افزاید:« برای شرکت در جلسات باشگاه جوانان ، کارکنان موزه 30 موضوع را مطرح کرده اند: «نوریا گارایوا رئیس موزه ،به خبرنگار ما می گوید : البته ما می خواهیم در خصوص سهم مسلمانان تاتار در تمدن اسلامی شرح دهیم. آنها بسیاری از چیزها را برای اولین بار در جهان اسلام پدید آوردند. به طور مثال چاپ قرآن در قازان. مزیت آن در چیست؟ برای آنکه در سال 1803 مسلمانان خودشان با روش های خوشنویسی قرآن را منتشر می کردند و تا آن زمان قرآن را غیر مسلمانان چاپ می کردند. مثال دیگر : اولین نمونه ی صوتی قرآن به روش فنی نیز در تاتارستان انجام شد. در سال 1912 کمیل موتاگی که قاری قرآن بود ، صدای خود را در صفحه ی گرامافون ضبط کرد.»

برنامه ریزی شده است که جلسه ی باشگاه جوانان یک بار در هر ماه برگزار شود و اگر لازم باشد بیشتر هم خواهد بود. بر اساس درخواست دانشجویان و محصلان در این جلسات از دانشمندان غیر مذهبی و فعالین مذهبی نیز دعوت می شود.

آنها مسائلی را که ذهن جوانان را به خود مشغول کرده است بررسی می کنند.

 نوریا گارایوا می گوید : صحبت کردن در خصوص ازدواج بین قومیتی جالب است، اما من فکر می کنم که جوانان دوست دارند به طور جزئی تر در خصوص لباس مسلمانان بدانند. چرا اکنون مسئله مربوط به پوشش و یا ممنوعیت حجاب مطرح است؟ سعی می کنیم به آنها جواب دهیم. ما می خواهیم توضیح دهیم که چه استاندارهایی برای پوشش مسلمانان مرد وجود دارد. مسئله ی عمده ی دیگر ، رفتار مسلمانان است اینکه چطور در خانه مسلمان برخورد کنند؟ اکنون روسهای زیادی مسافرت می کند و اغلب به کشورهای مسلمان می روند. برای آنکه در آن کشورها در شرایط نامناسبی قرار نگیرند باید قوانین خاصی را بدانند.

باشگاه جوانان موزه فرهنگ اسلامی در قازان برای افرادی با مذاهب مختلف گشوده شده است برای کسانی که می خواهند بیشتر در باره ی قرآن خود و یا در باره ی کسانی که نزدیکشان زندگی می کنند بدانند.

آی زمستان مبادا سیـدمان سرفه ایی کند

دسته بندی: متفرقه,
193 بازدید

آهای زمستان حواست جمع باشد
دور تو وهوا وعاشقانه هایت را خط می کشم
اگر با آمدنت
آقـای من یک سرفه کند.
سلامتیشون صلوات